Genka, Paul Oja feat. Ivo Linna – Muusika nüüd väljas!

GENKA, PAUL OJA feat. IVO LINNA – uus lugu, mis pühendatud muusikale!

21 juuni hommikul ilmus Genka ja Paul Oja lugu, kus teeb kaasa Ivo Linna ning mis on läbinisti pühendatud muusikale. Loos teeb kaasa lisaks eelmainitutele ka Dagmar Oja taustavokaalidel. Singlit kujunduses on kasutatud Eesti kunstniku Estookini loomingut.

Lugu räägib muusika tähtsusest, võimsusest, mõjust ja olulisusest. Paul Oja: “Mõnikord näed sa oma peas värve, mõnikord kujundeid või nendest kujunditest koosnevaid mustreid ja skeeme, mõnikord mingit kohta, sündmust või inimest, kuid sedagi abstraktselt hõljumas millegi ilusa ja seletamatu keskel. Vahel tekib võitmatu tunne, tahtmine tulla töölt ära ja igavesti festivalimudas püherdata.  Vahel lootus ja optimism, et kõik saab korda tänu just sellele ühele loole automakis, telefonis, klubis, kontserdil. Sest muusika on armastus ja armastus päästab maailma!”

“Kui sa kuuled esimest korda mingit uut lugu, mis sulle väga meeldib, siis tunne, mis sind valdab, ei ühti ühegi teise emotsiooni olemusega,” ütleb Genka ja selgitab loo tekkimise tagamaid: “Aprillis oli meil 3 kontserti koos barokkansambli Floridantega. Ehk teisisõnu tegime koostööd inimestega, kelle muusikamaailm on totaalselt erinev sellest, kus mina ja Paul viibime. Aga meie tulem oli suurepärane, mis pani mind taaskord mõlgutama, et kui universaalne ja globaalne vahend on muusika, ühendamaks inimesi. Sest nagu käesoleva laulu readki ütlevad: “Need noodid ja soovid on samad, mida laulame!”

Ka singli kujundus omab endas suuremat tähendust.  Selleks on abstraktsionism, mille autoriks on Eesti kunstnik Estookin ning teos pärineb tema 2022 aasta näituselt “Simulaakrum”, kus kunstnik kuulas erinevate Eesti asrtistide muusikat 6-12 tundi, millest moodustusid omamoodi abstraktsed teosed, mille motiivid ta hiljem artisti autorportreedeks kujundas. Singli kaanel on siis kunstniku nägemus pärast mitmeid tunde Genka erinevat muusikat kuulates.

KUULA LUGU SIIT 

JAGA