Dokfilm “808”

Kuulad muusikat? Kuulad hiphopi? Või produtseerid muusikat ja number 808 ei ütle sulle midagi? 2016 lõppeb kohe ja viimane aeg end kurssi viia.

Lühidalt on Roland TR-808 ca 35 aastat tagasi ehitatud programmeeritav trummimasin, mis algselt oli mõeldud bändidele demode salvestamiseks. See põhjendab ära miks aparaat eriti päristrummide moodi ei kõla. Aga just see seik tegi masina popiks varajases hiphop liikumises, sest sellega oli superlihtne biite treida. Afrika Bambaaataa, hiphopi üks Suur Isa oli esimestst, kes 808 soundidega hiphop hitte littis ja pilli oma skenes asendamatuks tööriistaks tegi.

Põhjus, miks 808 juttu on see, et legendaarsest masinast on juba 2015 aastal tehtud dokumentaalfilm, kus peale Bambaataa saavad sõna veel Damon Albarn (Blur, Gorillaz), Fatboy Slim, Phil Collins ja paljud teised. Otsige film üles ja vaadake ära. Eriti kui tegeled muusika produtseerimisega

“Sa võib olla ei ole seda masinat näinud või kuulanud, aga sa oled seda masinat kindlasti kuulnud”

Jah ega 808 pole mingi ajalooline pill. Diplo, Beyonce, David Guetta, Lil Wayne, Pharell Williams, Aphex Twin, Madonna – see nimekiri on lõputu, nii et võiks öelda, et kõik kõvemad artistid/produtsendid kasutavad seda pilli tänapäevani. Näiteks see lugu Kanye Westilt on tehtud samuti 8o8-ga.

JAGA