Videkonkursi teine koht: 2 päeva ja 22 eurot

Teisele kohale valisime video, mille autoriks on Mairo Toom ja Sander Sildoja, kes lõid videpildi  loole “Varjudemaa 0,5”. Mairo  rääkis natuke tagamaadest

“Kui tuli teadaanne, et Genka ja Paul Oja otsivad videorihosid, olin esimese sekundiga kohe kindel, et ma teen video – hea video. Ideega liitus koheselt ka Sander, kellega koos otsustasime valida looks Varjudemaa 0.5. Seda lugu kuulates jõudsid ideed videost meieni üsna kiiresti. Lisaks tundus just selle teose vastu võtmine paraja väljakutsena. 

Video loomiseks kasutasime mõlemad oma tehnikat (peegelkaameraid Canon EOS 700D ja 550D ning objektiive 50mm, 10-20mm ja 17-50mm) ning spetsiaalselt video tarbeks soetatud pürotehnikat. Video filmimisele kulus kaks päeva ja monteerimisele kaks nädalat. Kuna me seda aega rahasse ümber ei arvestanud, siis olid ainsad väljaminekud seotud tossupommide ja auto kütusega.

Kuigi oleme mõlemad saanud varasemalt kätt harjutada tehes reisivideosid ja osaledes noorteprojektides, siis muusikavideo välja laskmine oli esmakordne kogemus.”

Video autorid Mairo “EstonianWeirdo” Toom ja Sander “Susi” Sildoja

JAGA