Videkonkursi võitis pelmeenid, pizza ja käsitöö

Oleme pikalt praadida lasknud sellele pirukal, mis sisaldab endast Genka ja Paul Oja poolt korraldatud videokonkursi võitjat. Nüüd on pirukas või täpsemini öeldud pizza vaatamiseks valmis. Ave tegi täiesti oma jõududega video Genka/Paul Oja feat. FrankFrank loole Pelmeenipizza. Pärisime natuke Avelt tegemiste kohta

L: Miks arvasite, et peate osa võtma?
A: Üks sõber saatis mulle lingi konkursile (album oli muidugi korduvalt pleierisse rännanud juba varemgi) ja arvas, et see oleks “tuus”, kui midagi teeksin. Pealegi, ma VÄGA armastan pelmeene.
L: Miks just see lugu?
A: Hea vibe´iga lugu … rütmilt piisavalt kreisi, peaaegu kakofooniline, mis tundus mu joonistusstiiliga sobivat. Niisiis valmiski multik näljastest loomadest.

L: Rääkige video valmistamisest veidi?
A: Tegin selle täiesti klassikalise joonisfilmina. Ehk siis video tarvis valmis ca 2000 paberile joonistatud pilti, mis said ükshaaval arvutisse skaneeritud, Photoshopis puhastatud, After Effectsis kokku pandud ja hiljem monteeritud. Lisaks otsustasin käsitsi värvida (mõte, mille pärast end töö käigus korduvalt kirusin). Sisuliselt tähendas see, et kopeerisin iga musta pastakajoone veel vaba käega 3-4 korda erinevate värvidega üle.
L: Paar sõna video tagamõttest vms?
A: Näljased loomad otsivad süüa. Selline lihtne, eluline teema.

Video autor Ave Taavet on õppinud animatsiooni Eesti Kunsti Akadeemias. Hetkel õpetab Ave animatsiooni põhialuseid lastele ja korraldab samateemalisi workshope. Samuti arutleb ta sageli näiteks Müürilehe ridadel animatsioonikunsti ja filmide teemade üle.

Tutvu Ave loominguga tema kodulehel http://www.avetaavet.com

JAGA