Beebilõust

Juba 15-aastaselt sattus see noor Saaremaa poiss Tallinna Psühhoneuroloogia haiglasse, kuna kohalik Saaremaa julgeolekuteenistus pidas noort Elbingut ühiskonnale ohtlikuks ja kahjulikuks nähtuseks.

Sealt tegi mees ka oma esimesed sammud tutvumaks hiphop muusikaga ning 1998. aastal lõi ta nüüd grupeeringu HaDeC koos nüüdseks oma albumi ilmutanud, samuti Saaremaalt pärit räppari Okym Riimiga. Grupi tegutsemisaeg jäi lühikeseks, sest 2000. aastal määrati Beebilõust mitmete erinevate kuritegude eest viieks aastaks vangi.

Koos kongikaaslase Raimond Kukuškini ehk JR Rhymes´iga loodi seal grupeering Verba Ab Intra, mille materjal lindistati salaja tsoonis ning läbi äraostetud vangivalvurite smuugeldati lindistused vabadusse ning tänu sellele leidis muusika ka raadios mängimist ning Verba Ab Intra ära märkimist Eesti Ekspressis, kus grupp valiti Eesti Ekspressi Tulevikutäheks.

Peale selle on Beebilõusta luulet avaldatud Eestis nii ajakirjades Vikerkaar, Looming ja Epifanio kui ka Soomes ajakirjas Ihminem ja mandariinikeelses ajakirjas PePo. Tänu tunnustatud arhitektile Vilen Künnapuule ilmus 2006. aastal Beebilõusta luulekogu „Siin Beebilõust, tere!“ ja aastal 2009 kogumik „Resotsialiseerumine“. Samal aastal vändati „Eesti Lood“ sarja tarbeks Beebilõustast ka portreefilm.2011 lõi Beebilõust käed Legendaarne Recordsiga, et välja anda oma debüütplaat “32 Kuupi”. 2015 järgnes album “Resotsialiseerumine x Valge Lipp” mille järg “Resotsialiseerumine x Must Lipp” ilmub 2016

Albumid:

  • “Resotsialiseerumine x Valge Lipp” (Legendaarne Records 2015)
  • “32 Kuupi” (Legendaarne Records, 2011)

Auhinnad:

2015 – Eesti Muusika Auhinnad parim hiphop album
2015 – Hiphop.ee/Raadio 2 parim hiphop artist
2012 – Hiphop.ee/Raadio 2 parim hiphop artist
2011 – Hiphop.ee/Raadio 2 parim hiphopartist
2011 – Hiphop.ee/Raadio 2 parim uus tulija
2011 – Hiphop.ee/Raadio 2 parimparim lugu (Mendid)

Must Lipp

Resotsialiseerumine x Valge Lipp

32 Kuupi

NEED TROONID ON MO

Mees ma näen so vittu

Resotsialiseerumine X Must Lipp ft. Genka, Reket, Ice, Okym, Vana Yoss

Vihaköne

JMK

Nokturna

Imperato

Isale

MENDID

JAGA