Khillem

Brutal death metal`it viljelev grupp Khillem moodustati 2006. aastal endistest Eesti metal-bändide nagu Solwaig, Killemboth, Forgotten Sunrise, Misdeed ja Forfeit´i liikmetest, kellele 2007. aastal lisandus ka räppar Genka, kes vahetas riimipildumise diafragmalise korina vastu.

Khillemi liikmete sõnutsi võetakse bänditegemist erinevalt paljudest teistest Eesti metal-bändidest mõnusa huumoriga, millest annab tunnistust ka loonimed, plaadikujundus ning loomakostyymides lived.

Peamiselt urban muusikat väljastav Legendaarne Records, reliisis oma „Legendaarne Rokenroll” märgi alt Khillem´i esikplaadi „Vill”. Plaat lindistati 2007. aasta mais Metsatöllu stuudios ja seda kahe päevaga nii nimetatud stuudio live`na, et säilitada algne naturaalne sound. Grupi kitarrist Joker´i sõnade kohaselt loobuti ka tavapärastest metronoomidest ja trummi trigger`itest, et heli oleks õige ja toores ning saadaks aru, et pille mängivad inimesed, mitte robotid.  Ka teised Toe Tagi mehed löövad külalisena Khillem’i esikplaadil „Vill“ kaasa nagu ka industriaal-metali Pedigree juhtfiguur Bonne.

2011 aprillis alustas Khillem oma uue albumi „Stress“ salvestamist. Rändom aegadel 2011 võttis kogu „kompoti“ üles Taavi “Taff” Aavik, Kopterproductions stuudios. Kokku miksis Margo M. Rindemaa, Blacklist Recordings Stuudios, veebruar 2012. Masterdasid Taavi “Taff” Aavik & Margo M. Rindemaa aprill 2012. Oma stuudio pillimängimise debüüdi tegi ka Revo Jõgisalu (ToeTag), kes mängis stuudios sisse basskitarri „partii“ loole „Haiku Valloti & Pekka kosjaskäigust, millest kujunes sügisene fopaa“.

Külalisteks albumil on veel ka kõik ülejäänud ToeTag liikmed, + Bonne & Taff (Pedigree), Pille Rand (Human Ground), Kaisa Virgebau (Ex-Öökülm) ja Who Framed Roger Moore?

Albumid:

  • Vill (Legendaarne Records, 2007)
  • Stress (Legendaarne Recrods, 2012)

Auhinnad:

2008 – Raadio Maania aasta üllataja auhind

Stress

Vill

V6ileib

JAGA