sPoom

Martti Poom, aka sPoom, alustas oma räpplüürika kirjutamist juba aastal 1998. Enne seda oli loodud luulet ja muid värsiridu. Räppi hakkas ta harrastama koos Ott Laariniga, kelle artistinimeks oli Sir Glove, koos sai loodud rühmitus SIRS. Tekste kirjutati algul inglise keeles, kuid hiljem pöörduti emakeele juurde tagasi, kuna sõnademäng ja selle tootmine tundus selles palju kergem.

1998 – 2000 joonistati gräffitit koos sõpradega ja kirjutati räppi. Taustad tegi SIRS’ile peamiselt s’Poom ise, kuid sisse tehti nende aastate jooksul ainult üks lugu ja ka see kassetile, mis on tänaseks päevaks jäljetult kadunud.
2000ndal aastal lahkus Sir Glove meie seast. Kuna s’Poom otsustas räpitekste edasi kirjutada ja pühendada oma esimene album mehele, kes ta üldse räpini viis, siis võttis ta endale endisest rühmitusest SIRS enda pärisnime ette Sir. Sir + Poom = Sir Poom ehk siis lühidalt sPoom.
2002 aastal hakkas s’Poom tõsisemalt osa võtma EHH.ee seiklustest ja sekeldustest. Koos plaaniti nii tegusid, lugusid kui ka pidusid. 2002nda aasta oktoobris võetigi ette esimene EHH.ee pidu nimega EHH Check, kus esimest korda astus teiste debüteerijate seas üles ka s’Poom. Lavalaudu ja mikrit sai purustatud küll mitte räpiga, vaid hoopis beatboxiga: s’Poomist oli saanud eesti üks väheseid beatboxijaid. Ka järgmisel EHH Checkil astus ta uuesti üles beatboxiga; seekord oli siiski kaasa kutsutud ka Lordy, kes viskas beatboxi peale oma riime.

2003. aastal astus sPoom aga üles oma esimese räpiga ja seda Sõbramajas, kus talle anti aega ühe loo jagu. Selleks oli lugu “EGO – (Nikun Su Kolmeks)”.

2004. aastal võeti s’Poom sõprusrindkonda Ühendatud Inimesed, kus olid juba ees Chalice, Dj Kayot, Hannaliisa, DJ Overdoz, DJ 69, Tommy Boy, DJ Möls, WizOne, Põhjamaade Hirm jpt. s’Poom pööras oma tähelepanu rohkem lüürikale ja taustadega hakkas teda toetama Ühendatud Inimeste perekond. Samal aastal sai kokkulükatud EP jagu lugusid; Nonprofessionaalne s’Poom EP sisaldas endas 11 pala, milles võtsid osa DJ Overdoz, Wild Disease, Scabere, Nyaga, Põhjamaade Hirm, (Disko)Märter, Päts, DJ Möls, WizOne, WST, Skilla ja Chalice (taustadega).

Legendaarne Recrodsi alt on sPoom välja andnud plaadid “Dilemma” (2006), kus kaasategemas Chalice, Genka, DJ Critical, WizOne, Skilla jms. Ning LP “Nii peakski seda asja tegema” (2009).

Kuni 2016 aastani tegutses sPoom edukalt 5Loops porjektiga Superbandiit Recordsi all. Nüüd aga reliisib muusikat ise.

Albumid:

  • 5Loops x Krick “Voog” (Self released, 2016
  • 5Loops “2013 LP” (Superbandiit Records, 2013)
  • 5Loops “Toast” EP (Superbandiit Records, 2013)
  • 5Loops “2012 EP” (Superbandiit Records, 2012)
  • 5Loops “2010 LP” (Superbandiit Records, 2010)
  • “Nii peakski seda asja tegema (Legendaarne Records, 2009)
  • “Dilemma” (Legendaarne Records, 2005)
  • “Nonprofessionaalne” EP (Self released, 2004)

 

Nii peakski seda asja tegema

Dilemma

Kellesydametunnistuseleseel2heb

Namiin

TSEKK!

Na’miin

Tsekk

JAGA