Dew8 uuest albumist: “Oleg” pole mingi möödaminnes tehtud lädra

Ta otsib värskeid, aga unustatud helisid vinüülidelt. Ta räpib, teeb biite, produtseerib ise oma muusika ja vahel filmib ka iseenda muusikavideod. Tema ja Genka koostöös valminud kauamängivat „Oleg” kiidavad kõik, kelle kõrvuni see jõuab. Ta kehastab täiuslikult modernse räppari essentsi, ta on Dew8 ehk kodanikunimega Siim Parisoo.

Kui ma ütlesin, et tulen sind intervjueerima, siis meie lehe üks kujundaja palus edasi öelda, et sa oled julm vend ja teed väga head mussi.

Ahahh, (naerab) – suur tänu.

Aga kuidas sa muidu enda loomingut kirjeldad ja iseloomustad?

Ma iseloomustan oma loomingut nüüdseks kahes leeris kindlasti. Kas teksti mõttes või siis taustade ja muusikalises mõttes. Eks see hiljem on ka tervik, aga sürrealistlik, tume, elust mingisugused mõtted, mis ma olen pannud tekstidesse ja muusikasse on ilmselt sellised, mida ei oska kirja panna. No mida ei saa seletada – emotsioonide laengud, mahalaengud ja mingid sellised manifestatsiooni momendid on ka ilmselt. Et noh samamoodi see „Plastikust käpikud” (lugu uuelt albumilt – toim.). See muutus ka mingisuguseks manifestatsiooniks võib-olla ja valitsus läks maha.

Mingit pidi ma olen võtnud tekstide kirjutamist ja muusika tegemist kui mingit meditatsiooni. Ja kui nii deep’iks minna, ütleme siis nii, et siis ta, ma iseloomustaksin nagu selliste sõnadega, et first place on see inimese teraapia. Lihtsalt ma arvan, et vahet ei ole, kes muusikat teeb – mina või keegi teine – see on nagu teraapia.

Sind on mitmes kohas nimetatud multitalendiks. Aga kui ma arvestan, et oled „Oleg“ puhul teinud plaadi visuaalse poole, biidid, mix’i, master’i, räppimise ja produmise…

Ja videod. Esimese ma filmisin, aga no ma ei jõua kõike teha – käsi ei jätku ja väsimus tuleb peale, kui liiga palju arvutis istuda.

Postimees Loe edasi allikast

JAGA