“OLEG” ALBUM ja UUS VIDEO NÜÜD VÄLJAS

Aastal 2021 teeb Eesti räpimaastikul otsa lahti “Oleg”. Tegemist on Genka ja DEW8 palju elevust tekitanud ühisalbumiga, kus ütleb üle pika aja taas sõna sekka ka kurikuulus Oleg Kosjugin.

 

Peagi on möödumas kümme aastat auhinnatud albumist “Oleg Kosjugini Lugu”. Kuigi Kosjuginist pole ammu midagi kuulda olnud, pole ta ka kuhugi kadunud. Aeg on parajalt küps, et Genka riimide vahendusel taaskord oma mõtteid rahvaga jagada. Genka rõhutab, et kuigi album kannab nime “Oleg”, pole tegemist siiski järjega aastal 2011 ilmunud teosele. “Kuna see on selline kompott, mille moodustavad minu, DEW8 ja Oleg Kosjugini erinevad stiilid, siis mõtlesime, et paneks nimeks Oleg,” seletab ta.

DEW8 hinnangul on Oleg antud triaadis siiski kõige olulisem: “Olles ka kõige suurem “ego” viib ta enda elatud elu ikkagi lausa dramaatilise naeruga ta iseenda rataste alla, mille alt välja naljalt ei tule. Visualiseerisin tema puhul väga ekstreemseid olukordi ja ilmselt kostub ka taustamuusikast kriitiline ja serva peal kõikuv vaib. Eks inimene elab välja kõige suuremad hirmud ja juhtumised, mis on muutnud, muudaksid või hakkavad muutma saatuse kurssi.”

OSTA ALBUM SIIT


Vastvalminud kauamängivalt leiab küll vihjeid Olegi eelnevatele tegemistele, ent sellelt leiab artistide sõnul siiski ka palju enamat. “See on riimide album – tõsine ja samas naljakas,” kinnitab Genka. Tema kolleeg lisab, et plaadil on kunsti, kurbust, viha, ego, ego surma, huumorit ja moraali, millest on kõigil midagi õppida.

“Ma arvan, et see album on hetkel Eesti hiphopile väga oluline, kuna oma tempo ja sõnumiga tasakaalustab ta seda veidi kreenis skenet,” ütleb Genka. Ka DEW8 üheks peamiseks ajendiks oli liigutada kohalikku skenet edasi, et nähtaks biite ning räppi ja hiphopi teise nurga alt: “Kõik on liiga samamoodi ja igav muidu. Siin plaadil pole ühtegi trap biiti, aga on laule lõksus olemisest, mis ongi tegelt TRAP muusika essents – elu hammasrattad ehk lõks.” 


Lüürika poole pealt tunnetas DEW8 ära palju toetagilikku, mis tekitas temas vaid suurt rõõmu, kuna Toe Tagi tekstid on teda omal ajal palju mõjutanud: “Kõik referentsid kirjanikele ja metalmuusikale – kõik on mulle väga olulised. Kui tundsin noorena, et keegi ei saa minu nagu vaibist aru, siis teadsin, et on ka tüüpe, kes teavad seda muusikat ja mõistavad elu suuremalt. See tervendas mind noore inimesena ja andis jõudu.”

DEW8 nendib, et lisaks tüünemale ja sotsiaalsemale sisule on Genka eestvedamisel “Olegis” ka palju huumorit, mis oli talle küll esialgu veidi võõras: “Ma ei ole osanud end selliselt näha, aga ma olen väga suur lõbusa hiphopi fänn ja see kasvas üha enam külge. Ennast ei saagi liiga tõsiselt võtta!”

“Oleg” on saadaval neljas erinevas formaadis: vinüül, CD, kassett ja digi. Plaat on eriline, sest iga füüsilise reliisi peal on 2 lisalugu ehk koos digiga on saadaval 8 lisaträkki. Lisaks Genkale ja Dew8-le löövad albumil kaasa ka KiROT, Grinks ja Põhja-Korea ja Robin Juhkental

KUULA SPOTIFYST VÕI APPLE MUSICUST või VAATA VIDEOT SIIT: https://fanlink.to/oleg

JAGA