Intervjuu – Genka uuest albumist “Oleg”: me elame hüper tsirkuse ajastul – Life × Hooligan Hamlet

Tekst: Kevin Poll Fotod: Rait Kangur 2020 oli raske aasta ja seetõttu on eriti magus, kui 2021 aastal lööb Oleg roundhouse kickiga uksed lahti. Pikalt räägitud albumi põhiarhitektideks on Genka ja DEW8, kaasa teevad ka äsja täispika albumi välja andnud Kirot, Põhja-Korea, Grinks ning Robin Juhkental.

Oma mõtteid vahendab Genka tekstide läbi ka pikalt kadunud olnud (ilmselt mitmes riigis ka tagaotsitav) Oleg Kosjugin.

Tegemist pole aga mitte albumi “Oleg Kosjugini lugu” järjega. Genka: “Kuna see on selline kompott, mille moodustavad minu, DEW8 ja Oleg Kosjugini erinevad stiilid, siis mõtlesime, et paneks nimeks Oleg.”. DEW8 hinnangul on Oleg antud triaadis siiski kõige olulisem: “Olles ka kõige suurem “ego” viib ta enda elatud elu ikkagi lausa dramaatilise naeruga ta iseenda rataste alla, mille alt välja naljalt ei tule. Visualiseerisin tema puhul väga ekstreemseid olukordi ja ilmselt kostub ka taustamuusikast kriitiline ja serva peal kõikuv vaib. Eks inimene elab välja kõige suuremad hirmud ja juhtumised, mis on muutnud, muudaksid või hakkavad muutma saatuse kurssi.”

Riimide album – nagu Genka ise seda kutsub, pakub lisaks retsil hulgal riimidele mõnusat huumorit, sotsiaalset kriitikat, annuse egopauku, kunsti, kurbust ja viha. Mõlemad tüübid leiavad, et see album on hetkel Eesti hiphopile väga oluline, et tasakaalustada pisut kreenis olevat skenet ning pakkuda biite, räpi ja hiphopi teise nurga alt. Ja meie Hooligan Hamletis, oleme nõus.

Life × Hooligan Hamlet Loe edasi allikast

JAGA