ILMUS PÕHJAMAADE HIRMU UUS ALBUM

Uue albumi avaldanud Põhjamaade Hirm: jätkan sealt, kus varem jäin pooleliPõhjamaade Hirmu debüütalbumist “Maailma südame põhjast” on möödas juba 16 aastat. Täna, 19. novembril on plaadifirma Legendaarne Records esitlemas aga tema teist kauamängivat, mis kannab nime “Nagu Vaataks Pilvi”.

Vahepeal andis Hirm koostöös Dragan Voltaga DVPH nime all välja albumid “Mõtted on Mujal” (2013) ja “Natuke veel” (2014) ning koos Genkaga 12EEK Monkey “Xibalaba Spa” (2017). Muusik nendib, et on räpp on aastatega teinud kardinaalse muutuse nii sisus kui vormis. “Mu hinnangul sisuline külg on muutunud teisejärgulisemaks ja vorm on väga agressiivselt esile kerkinud,” leiab ta. “See on tekitanud olukorra, kus tihti ei öelda oma lugudega midagi uut ega mõtteliselt kaasakiskuvat ning mäng käib tungidel ja emotsioonidel. See ja kõrgem tehniline salvestus- ja vormistamiskvaliteet on põhilised muutused kunagise ja tänapäevase vahel.”

“Mu enda puhul tundub, et ma jätkan sealt, kus varem jäin pooleli. Esindan enda vaateid ja üritan enda põhimõtetele vastuollu minevaid järeleandmisi mitte teha,” lausub Hirm. “Soovin et mu loomingul ei oleks kiirtoidu omadusi: sisse, välja, unustatud.”

“Kogu “Nagu Vaataks Pilvi” materjal on mõttekäikude osas kompaktsem, viimistletum ja selgem. Arvan, et see on loojana selge edasiminek ja mõjub värske kontrastina praegu valdava hiphopi hulgas. Varasemast erinevalt leiab sellelt albumilt trapi suunitlusega radu ja samuti pilvise tunnetusega unelemist,” seletab ta.

Uuelt plaadilt  leiab 10 pala. Põhjamaade Hirm toob enda lemmikutena välja teise singlina ilmunud “Pole Vaja” ja albumi nimiloo “Nagu vaataks pilvi”: “Esimene tuli endale üllatavalt impulsiivselt, aga õnnestunult. Parajalt hektilise, aga terviklikuna. Teine lugu settis ja loksus paika pikema perioodi vältel. Ralliauto August juhatas sisse ja pilved tõid kohale.”

Albumil on kaasautoriteks produtsendid Otto Suits ja DEW8. Viimane on sel aastal olnud eriti viljakas ning toonud kuulajateni nii Genka albumi “Oleg” kui ka Väikse PD pingsalt oodatud kauamängiva “Matusebüroo”. DEW8 aitas Põhjamaade Hirmul salvestada suure osa materjalist ja osales olulise osana lugude lõppviimistluses.

 

OSTA VINÜÜL: http://legendaarne.ee/toode/pohjamaade-hirm-nagu-vaataks-pilvi-vinuul/

OSTA CD: http://legendaarne.ee/toode/pohjamaade-hirm-nagu-vaataks-pilvi-cd/

OSTA DIGI: http://legendaarne.ee/toode/pohjamaade-hirm-nagu-vaataks-pilvi-album-digi/

STREAM: https://fanlink.to/NVP

JAGA