GENKA: AJAST JA ARUST – Aegaon Watches

Käesoleva aasta lõpul tähistab Henry “Genka” Kõrvits oma 44. sünnipäeva. Tänaseks päevaks on ta saavutanud Eesti hip-hopi isa staatuse, kuid mitte ainult. Talle vaatavad alt üles vähemalt kaks generatsiooni ja mitte üksnes selle pärast, et ta nii pikk on. Tema arvamus ja sõnavõtud kõnetavad Eesti rahvast tihti enam kui poliitikute omad. Millised kogemused ja õppetunnid on kõige selle taga ning kuidas on üks tavaline inimene sellisesse punkti jõudnud?

Mõminaräpp ja noored tegijad kasvavad peale, mida oled sa kõigi nende aastate jooksul selleks teinud, et ennast artistina publiku jaoks värske ja huvitavana hoida?

Ma pole kunagi kartnud muusikaga eksperimenteerida. Isegi aegedel, kui hip-hopis olid kindlad reeglid, proovisime Pauliga teha midagi teistsugust. Arvan, et stampidesse raamistamisega muutub su looming anakronismiks. Ilmselt tänu sellele julgusele olen oma loomingu suutnud ajatuna hoida.

Mis teeb sinu jaoks räpi heaks ja mis on ikka täiega sitt?

Mulle ei meeldi kui räppar on väikese silmaringiga: kui tema teema analüüsid on naiivsed või riimipagas õhuke. Sellest on kohe aru saada. Tänapäeval saab seda kompenseerida muidugi meelelahutusliku elemendiga ehk et sul lüürika ei peegelda otseselt su silmaringi, aga lugu on meelelahutuse mõttes bänger, kuid seda ideepuudulikust on ka selles kontekstis raske varjata.

Aegaon Loe edasi allikast

JAGA